Värviline puitlaastumultš (roheline) 20mm – 40mm

 • Väiksemates kogustes (vähem kui 5 alust) saate osta meie edasimüüjatelt. Leia sobilik edasimüüja siit.
 • Suuremates kogustes (5 alust ja rohkem) saate osta siit Aariuse kodulehelt.

Transpordihinda näete enne ostu kinnitamist kassas.

Kotte alusel Koti hind Aluse hind
50l 48 7.2€ 345.6€
200l 18 26.88€ 483.84€
Ostes korraga üle 32 aluse lisanduvad allahindlused.
Puhasta
 • AARIUS männikooremultš on looduslik multši materjal, mis on toodetud ainult A-klassi männist, mis tagab atraktiivse ja kestva visuaalse välimuse.
 • Aarius multši pakume 10L, 50 L, 200L, 250L kottides.
 • Tootevalikus on männikooretüki multš (fraktsioonid: suur, keskmine), männikooremultš (fraktsioonid: suur, keskmine, väike, segatud) ja värviline multš (värvitoonid: sinine, kollane, punane, roheline, pruun, must, oranz, naturaalne).
 • AARIUS” MULTŠITOODETE TELLIMISE INFO:
 • Väiksemates kogustes saate tellida meie edasimüüjatelt. Leia sobilik edasimüüja siit.
 • Suuremates kogustes saate tellida Aariuse kodulehelt.
 • 50L kottides: 1 FIN-alusel on 48tk x 50L kotti, mis teeb kokku 2400L ehk 2,4m3 (7cm paksuselt jagub 34 m2-le). 1 aluse kaal on 700-800kg.
 • 250L kottides: 1 FIN-alusel on 18tk x 250L kotti, mis teeb kokku 4500L ehk 4,5m3 (7cm paksuselt jagub 65 m2-le). 1 aluse kaal on 1500-1600kg.
 • Hindadele ei lisandu aluse hinda! 
 • Tarneaeg tootmisest prognoositavalt 5-15 päeva (sõltub tootest, kogusest, tootmiskoormusest). Kauba tarned toimuvad kokkuleppel.
 • Kui olete huvitatud Aarius multšitoodete edasimüügi koostööst, siis saatke meile e-kiri mults@aarius.ee 
 • Uuendame hinnakirja ja sooduspakkumisi regulaarselt.

Multšist

AARIUS kvaliteetne multš (lahtiselt ja pakendatult)

Aarius männikooremultš on looduslik multši materjal, mis on toodetud ainult kohalikust A-klassi männist, mis tagab atraktiivse ja kestva visuaalse välimuse.

Aarius multši pakume 10L, 50L, 200L ja 250L kottides suuremas koguses tootmisest transpordiga objektile ja väiksemates kogustes edasimüüjate müügiplatsidel.

Tootevalikus on männikooretüki multš (fraktsioonid: suur, keskmine), männikooremultš (fraktsioonid: suur, keskmine, väike, segatud)  ja värviline multš (värvitoonid: sinine, kollane, roheline, punane, kuldne, pruun, must, oranz, naturaalne).

Mis on multš 

Multš on spetsiaalselt ettevalmistatud orgaaniline või anorgaaniline materjal, mida kasutatakse taimede ümber mulla pinna ja peenarde, samuti teede, radade ja mänguväljakute katmiseks. Multš täidab nii dekoratiivset kui praktilist funktsiooni, mis tagab soodsad kasvutingimused taimedele ja aitab vältida umbrohu kasvamist.

Lähtuvalt toorainest ja selle struktuurist on olemas erinevaid tüüpe multše.

Orgaanilised multšid on taimset päritolu, mis lõpuks mullas lagunevad ja varustavad seda orgaanilise ainega ning tõstavad viljakust. Kõige sagedamini kasutatavad orgaanilised multšimaterjalid on kooremultš, puitlaastud, saepuru, männikäbid, turvas, kompost, õled, lehed ja muru mass.

Anorgaaniline multš pärineb eluta loodusest ja selles kategooria hõlmab erinevaid kivi sorte, näiteks munakivi, kruusa, dekoratiivkivi, keraamika killud, tellise ja kivi laastud, samuti sünteetilised materjalid – agrokatted, geotekstiil, multšimiskatted. Mõnikord kasutavad suuremad köögiviljafarmid ka lõigatud kummi või plastikmultši, kuid seda meetodit peetakse loodusele kahjulikuks ja pole seetõttu soovitatav.

Igal multši tüübil on oma optimaalne kasutamise otstarve. Näiteks sünteetilisi materjale nagu agrokatteid ja multšimiskatteid kasutatakse peamiselt hortikultuuride tootmiseks. Nad suudavad tõhusalt takistada umbrohu kasvamist ja säilitavad niiskust pikka aega, kuid need on visuaalselt kehvemad. Ka järskudel nõlvadel, kus valgus orgaanilist multši ei hoia, sobib paremini anorgaaniline materjal nagu munakivid või dekoratiivsed kivid. Samas, erinevalt orgaanilistest ainetest, anorgaanilisi materjale ei ole praktiline kasutada mulla rikastamiseks.

Orgaanilised multšimaterjalid mitte ainult ei täida umbrohutõrje ja niiskuse funktsioone, vaid ka kaitsevad taimejuurte temperatuuri kõikumiste ja musta külma eest ning rikastavad mulda hallituse huumusega. Samas on peaaegu igal orgaanilisel multšil oma plussid ja miinused. Näiteks kui turvast kasutatakse vähemalt 10-15 cm paksuse kihina, ei ole see tõhus umbrohu kasvu peatamiseks, kuid on kasulik mullaviljakuse parandamiseks ja aitab hoida mulla niiskust.

Hakkepuit on üsna jäme materjal, mis laguneb aeglasemalt kui kooremultš ja tihti sisaldab värvainet. Seega hakkepuitu kasutatakse tavaliselt väikestes kohtades, kus soovitakse saada erilist disaini mõju ühendades erinevaid värve.

Saepuru on odavaim, kuid multšina vähem populaarne, sest kui see on pakitud, siis selle osakesed väldivad vee tungimist pinnasesse. Pealegi tarbib see lagunemisel palju lämmastikku. Niidetud muru, õled ja lehed on pigem praktilised kui dekoratiivsed multšimaterjalid ja on saadaval hooajaliselt. Sügisel saab neid laotada puude alla, et rikastada mulda hallituse huumusega ja kaitsta juuri külmetumise eest. Siiski peab olema ettevaatlik, et umbrohu seemnetega taime ei saastataks.

Tänu oma suurepärastele dekoratiivsetele ja praktilistele omadustele on kõige populaarsem ja enimkasutatav orgaanilise multšina männikooremultš. Seda multši on valmistatud,  tükeldatud ja sõelutud männikoorest ja see on saadaval kolmes fraktsioonis: väikse, keskmise ja suurema fraktsiooniga. Männikooremultši tuleb laotada vähemalt 5 cm paksune kiht ja umbes 1 cm kihti tuleb uuendada igal aastal, sest aja jooksul multš laguneb ja seguneb mullaga. Korralik männikooremultš on suurepärane mullaviljakuse parandamiseks – segades seda mullaga on pinnase murenemine ja hea õhu läbilaskvus tagatud.

Kasutamisala

Multši saab kasutada dekoratiivhaljastuses: lilleaedades, parkides, linna haljastuses, teedel, mänguplatsildel, radadel; samuti ka põllumajanduse tootmisel: puude, põõsaste istutamisel, peenardel ja köögiviljaaedades. Pinnast, mis on kaetud kooremultšiga, pole vaja rohida ja õhutada. Multši kasutatakse ka siseruumides pottides ja kastides taimede ja lillede kaunistuseks. Lähtuvalt valitud multšist täidab see erinevaid praktilisi ja esteetilisi funktsioone.

Aarius multš:

 • takistab umbrohu kasvamist;
 • kaitseb pinnast erosiooni ja eemaldumise eest;
 • säilitab mullas niiskust vältides aurustumisprotsessis veekadu;
 • vähendades temperatuuri kõikumisi pinnasele tagab taimedele meeldiva ja stabiilse mikrokliima;
 • kaitseb taime juuri külma eest;
 • soodustab soodsaid biokeemilisi protsesse ja mikroobide tegevust;
 • lisab mullale huumust mõjudes väetisena;
 • aitab hoida mulla avatuna ja moodustab hea mulla struktuuri;
 • soodustab taime juurte arengut;
 • säästab oluliselt aega, mis kulub haljasalade hooldamisele;
 • parandab haljasalade välimust.

Tehnoloogia

Aarius SIA tootmine asub Lätis, Sējase maakonnas. Tootmises on kaasaegsed seadmed, pakendamisliinid ja tõsteseadmed. Suured tööstus- ja laohooned võimaldavad aastaringset tootmisprotsessi. Männikooremultši tootmiseks ostetakse tooraine puiduettevõtetelt kogu Lätist ja tootmiseks kasutatakse ainult eksklusiivset A-klassi mändi. Kvaliteetne männikooremultš saadakse puhastades männikoor puidust, seejärel see tükeldatakse, sõelutakse, kuivatatakse ja eraldatakse hoolikalt kolme eri fraktsiooni – suurema, keskmise ja väikese fraktsiooniga multšiks. Pärast Aarius poolt männikoore purustamist, sõelumist, kuivatamist ja sorteerimist multši edasist töötlemist inimtööjõu poolt ei toimu. Multš ei sisalda värvaineid ega muid kemikaale ning on täiesti looduslik. Valmis multš on mugavalt pakendatud 50-ne liitristesse kottisse.

Omadused

 • Kvaliteetsel männikooremultšil on väga dekoratiivsed omadused – kuldpruunile männikoorele vastandub näiteks kuuse koor, mis kiiresti mustemaks muutub või hakitud männikoor, mis sisaldab värvainet ja puitlaaste ning näeb pikka aega hea välja. See ei kaota päikese ja vihma käes oma loomulikku värvi.
 • Aarius poolt toodetud männikooremultš on täielikult looduslik toode. See ei sisalda kemikaale ja ega puiduhaket.
 • Männikooremultš on kõige säästlikum multšimismaterjal: kui multši laotada 5-cm paksune kiht, siis 1 cm multši kiht laguneb ühe aasta jooksul. See tähendab, et umbes 1 cm multši kihist tuleb igal aastal uuendada.
 • Õige orgaaniline multšimine takistab ohtlike taimekahjustajate tekkimist, luues väiksema vajaduse kastmise ja rohimise järele ning säästab palju aega haljastuse hooldamisel.
 • Orgaaniline multš aitab võidelda umbrohu vastu ja kaitseb taimejuuri külmumise eest. Lisaks sisaldab mitmeid kasulikke mineraalaineid, mis loovad soodsad tingimused taimedele ja parandab pinnast.
 • Puhas männikooremultš lõhnab männi järele, kuna peale purustamist, sorteerimist ja kuivatamist, ei toimu selle edasist töötlemist inimese poolt.

Kes me oleme?

Aarius Haljastus OÜ on Aggregare SIA toodete ametlik edasimüüja Eestis. Aggregare SIA asutati 2010. aastal pärast aiasaaduste turutrendide hindamist ja lähtuvalt mahepõllumajanduslike toodete nõudluse kasvust. Rohelise mõtlemise levimise tulemusena on inimesed üle kogu maailma üha rohkem pühendunud keskkonna puhtusele, looduskaitsele ja säästvale arengule tulevikus ning eelistavad looduslikke tooteid. Ettevõtte missiooniks on arendada looduslikke, kõrgkvaliteetseid kõrge lisandväärtusega hortikultuurseid tooteid, kasutades selleks kohalike ressursse, keskkonnasõbralikke tehnoloogiaid ja toodete eksporti Euroopasse ja Aasia riikidesse. Populaarseim toode on purustatud ja sõelutud männikooremultš, mis on saadaval kolmes erinevas fraktsioonis. See on täiesti looduslik keemiliste lisanditeta kohalik A-klassi männi toode. Männikooremults täidab suurepäraselt dekoratiivset funktsiooni ja aitab võidelda umbrohu kasvamise vastu. Lisaks sisaldab see mitmeid kasulikke mineraale, mis parandavad pinnast ja loovad soodsad tingimused taimede kasvatamiseks. Hetkel müüakse firma tooteid Lätis, Saksamaal, Venemaal ja Eestis. Männikooremultš nimetati piirkondlikul aiandusmessil Saksamaal oma kategoorias parimaks tooteks. Ettevõte on saanud ka Riia Ettevõtluse Arendamise Inkubaatori toetust ja LIAA toetust ja kaasrahastamist Euroopa Regionaalarengu Fondilt eksporditurgude edendamiseks. Ettevõte plaanib tulevikus suurendada kõrge väärtusega hortikultuursete toodete valikut, lisades järvemuda, muda ja muid kasulikke aianduslikke ja looduslikke substraate ja tootesegusid, millest osa on juba lattu valmis toodetud.

Aarius multši eelised

Tegevuse eesmärk on arendada toodet, mis on looduslik ja orgaaniline ning samaaegselt ka kõige tõhusam ja säästlikum. Seda on võimalik saavutada kohalike ressursside strateegia juhtimise, nõuetekohase logistika ja kaasaegse tootmistehnoloogiaga. Tooraine, millest on toodetud A-klassi männikooremultš, on tarnitud töötlevatest tehastest tervest Lätist. Tulemusena on tagatud suurepärase kvaliteediga multš. Märkimisväärne on ka asjaolu, et multši tootmisel ei kasuta ettevõte värvaineid ja ega ka muid kemikaale – toote suurepärane välimus on saavutatud kasutades kvaliteetset toorainet. Lisaks sellele, et tagada toodete pidev kvaliteet, siis analüüsitakse aeg-ajalt ettevõtte tootenäidiseid Läti Riiklikus Puidukeemia Instituudis. Ettevõte on edukalt osalenud mitmetel rahvusvahelistel aiandusmessidel ja siseneb edukalt uutele eksporditurgudele. Tooted on populaarsed ja saanud positiivset tagasisidet aednikelt, põllumeestelt ja maastikuplaneerijatelt (näiteks Saulkrasti Linnavalitsus, Sigulda Loodurajad, Saksamaalt, Venemaalt).

Kalkulaator

Galerii

Scroll to Top